Przewodnik po różnych rodzajach stolików kawowych i ich przeznaczeniuStolik kawowy to świetny sposób na dodanie stylu i funkcjonalności do salonu. Może posłużyć jako miejsce do ustawienia napojów, przekąsek, książek i czasopism. Można je również wykorzystać jako dodatkową powierzchnię do oparcia nóg podczas siedzenia na sofie. Istnieje wiele różnych typów stolików kawowych, z których możesz wybierać, w zależności od wielkości Twojej przestrzeni i tego, do czego jest to potrzebne. Jeśli masz niewielką przestrzeń, konsola może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom niż stolik nocny lub ławy rozkładane ze schowkiem. Jeśli potrzebujesz miejsca do przechowywania rzeczy, takich jak książki lub czasopisma, stolik kawowy ze schowkiem może być bardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb niż taki, który nie ma w ogóle miejsca do przechowywania.

Stoliki kawowe i ławy rozkładane to nie tylko miejsce do postawienia książki, miski z przekąskami czy koktajli. Mogą one rzeczywiście dodać trochę stylu i funkcji do swojego salonu. W zależności od tego, jaką masz przestrzeń i jak chcesz ją wykorzystać, istnieje idealny stolik kawowy dla każdego domu.

Stoliki i ławy rozkładane konsolowe

Stoliki konsolowe to zazwyczaj długie, niskie stoliki, które są przeznaczone do użytku w korytarzach lub przejściach. Są to świetne meble, które mogą dodać koloru i stylu do każdego pomieszczenia. To, co wyróżnia stoły konsolowe, to ich duża powierzchnia. Stoliki konsolowe są zwykle solidne i wystarczająco długie, aby pomieścić wazon lub niektóre przedmioty dekoracyjne. Stolik konsolowy może być również używany jako stolik kawowy, jeśli brakuje Ci miejsca.

Stoliki kawowe i końcowe z miejscem do przechowywania

Jednym z najbardziej popularnych typów stolików kawowych jest ten, który ma jednostkę przechowywania. Takie stoliki są świetne do małego mieszkania lub małego domu. Sprawiają, że pokój wygląda na bardziej przestronny i są idealne dla małej rodziny. Kiedy starasz się maksymalnie wykorzystać każdy centymetr swojego domu, stolik z funkcją przechowywania jest idealnym rozwiązaniem. Stoliki kawowe z przechowywaniem występują w różnych wzorach i kolorach.

Stoliki kawowe z magazynem mogą być również nazywane stolikami końcowymi z magazynem. Są one dokładnie tym, na co wskazuje ich nazwa - stolikami, które posiadają schowek na jednym lub obu końcach. Są one idealne dla małych przestrzeni życiowych lub mieszkań. To świetny sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni w Twoim pokoju. Możesz przechowywać w nich swoje czasopisma, książki, piloty, świece, podstawki i wiele innych rzeczy.

Solidniejsze ławy rozkładane z miejscem do przechowywania

Jeśli obawiasz się, że ława rozkładana się przewróci, możesz zdecydować się na solidniejszy stolik kawowy z miejscem do przechowywania. Takie stoliki kawowe są dość powszechne i można je znaleźć w wielu miejscach. Możesz zdecydować się na okrągły lub owalną ławę rozkładaną z miejscem do przechowywania.

Okrągłe stoliki kawowe są niezwykle popularne i można je znaleźć w prawie każdym domu. Okrągły stolik kawowy jest idealny dla małej przestrzeni. Wnosi urok do domu, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca. Okrągłe stoliki kawowe występują w wielu różnych wariantach. Możesz mieć stolik kawowy z szufladami, z półkami lub bez żadnego przechowywania.

Owalne stoliki kawowe są również popularne i można je znaleźć w wielu domach. Owalny stolik kawowy jest idealny do małego salonu lub małego mieszkania. Możesz mieć stolik kawowy z szafką do przechowywania lub możesz mieć stolik kawowy bez szafki.

 

O autorce