Musimy zacząć od zrozumienia, dlaczego pokój nastolatka jest ważny. Nastolatki są w trakcie rozwijania swojej tożsamości i właśnie tam wchodzą w interakcję ze światem. Większość czasu spędzają w tym pomieszczeniu, więc ma to na nich ogromny wpływ. Przestrzeń odzwierciedla to, kim są, jakimi ludźmi się inspirują, jakiej muzyki słuchają i jak chcą spędzać wolny czas. Pokój nastolatka jest sceną dla wyrażania siebie, przestrzeni prywatnych i trendów w mediach społecznościowych. To pomaga im ustalić własną tożsamość w sposób, który będzie trwał długo po zakończeniu okresu dojrzewania.

6 strategii tworzenia przestrzeni w małej przestrzeni życiowej dla nastolatka

W większości przypadków nastolatek to ten, który często ma najtrudniejszy czas w małej przestrzeni życiowej. Potrzebują własnej przestrzeni, aby móc odrabiać lekcje, spędzać czas z przyjaciółmi i oglądać telewizję. Duża część nastolatków mieszka w ciasnych pomieszczeniach mieszkalnych, a wielu śpi nawet w łóżkach rodziców. Brak prywatności i poczucie osamotnienia wpływa na ich zdrowie i na ich zdrowie. Oto kilka strategii tworzenia przestrzeni w małej przestrzeni życiowej dla nastolatka:

1) Stwórz dedykowany pokój z biurkiem i krzesłem lub wydziel strefę nauki

2) Zainstaluj półki na ścianach na ulubione kolekcje samochodów i prac plastycznych

3) Działaj zgodnie z jego preferencjami

4) Umieść roślinę w pokoju, ponieważ mogą pochłaniać dwutlenek węgla i uwalniać tlen

5) Przygotuj praktyczną szafę na ubrania

6) Przygotuj strefę relaksu

Jak uporządkować i maksymalnie wykorzystać przestrzeń życiową jako rodzic starszych dzieci?

Dzieci dorastają tak szybko i zanim się zorientujemy, nie są już tymi małymi, które potrzebują nas, aby je nosić. Ale nie martw się, ponieważ wciąż możesz zrobić wiele, aby zmaksymalizować swoją przestrzeń życiową jako rodzic starszych dzieci. Gdy Twoje dzieci dorosną, spędzają mniej czasu w przestrzeni życiowej. Oznacza to, że musisz wprowadzić pewne zmiany, aby zachować przestrzeń życiową dla siebie. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie przestrzeni życiowej jako rodzic starszych dzieci. Organizowanie starszych dzieci zawsze było wyzwaniem dla rodziców, ponieważ te dzieci mają własne zdanie. Ale dzięki postępowi technologicznemu nadal możesz wykonywać zadania łatwo i wydajnie.

Jak sprawić, by sypialnia dla dziecka wyglądała dobrze i pobudzała kreatywność?

Sypialnia dziecka powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale także pobudzać kreatywność dziecka. Sposobem na to jest dodanie rzeczy, które mogą pobudzić ich zainteresowanie i wyobraźnię. Aby pokój dziecka wyglądał dobrze, trzeba dodać rzeczy, które je zachwycą. Oto kilka świetnych pomysłów na to, co możesz dodać do dziecięcej sypialni:

- Lustro, w którym odbija się sufit i ściany

- Tablica lub farba do tablicy

- Mnóstwo artykułów plastycznych

- Szafa wypełniona ubraniami i zabawkami

 

O autorce