Odpowiednio zaprojektowany salon może stać się miejscem, w którym poczujesz się swobodniej. Jeśli to jest Twój cel, oto kilka wskazówek, jak możesz go osiągnąć. Nie chcesz, aby duża otwarta przestrzeń sprawiała, że czułeś się zagubiony i niewygodny. Dlatego ważne jest, aby stworzyć w salonie warunki, które sprawią, że poczujesz się jak w przytulnym otoczeniu. Podczas gdy wiele osób ma salon, tak naprawdę nie wiedzą, co z nim zrobić. Salon jest zazwyczaj przeznaczony do oglądania telewizji lub spędzania czasu z przyjaciółmi, ale istnieją inne sposoby, w jakie można go wykorzystać do relaksu i przyjemnego przeżycia.

Co to jest otwarty salon w domu i jak to działa?

Otwarty salon to jednopoziomowa przestrzeń mieszkalna o układzie wnętrz, który zazwyczaj jest podzielony na strefy o różnym przeznaczeniu. Intencją tego typu projektowania jest stworzenie oddzielnej strefy dla każdej z podstawowych funkcji rodziny. Otwarty salon ma być elastyczny, przystosowany zarówno do czynności formalnych, jak i nieformalnych. Może być wykorzystywana jako elastyczna przestrzeń, co czyni ją bardziej odpowiednią do nowoczesnego stylu życia ze zmieniającymi się harmonogramami pracy i wieloma osobami w domu. Otwarte salony to nowy trend. Są to wspólne przestrzenie, w których rodzina może wspólnie spędzać czas, bez konieczności przechodzenia do innych zamkniętych przestrzeni. Celem takich salonów jest stworzenie bardziej produktywnego i przyjemnego środowiska domowego.

Oto najlepsze pomysły na otwarcie salonu, aby zapewnić bardziej relaksujące wrażenia:

  • Zawieś świąteczne lampki na ścianach i wokół skupisk mebli.
  •  Zainstaluj w oknach zasłony zaciemniające.
  • Rozłóż dywaniki w rogach salonu oraz przed kominkami lub oknami.
  • Rozważ umieszczenie w domu dzieł sztuki, które reprezentują różne nastroje i uczucia, takie jak obrazy lub rzeźby, które uważasz za intrygujące lub uspokajające.

Salon2

Utrzymanie otwartego salonu bez zbytniego kłopotu

Twój salon może być Twoim małym sanktuarium spokoju i relaksu. Możesz go otworzyć przez cały dzień lub tylko w określonych porach dnia. Oto kilka sposobów na utrzymanie otwartego salonu bez zbytniego wysiłku. Zawsze dobrze jest mieć otwarty salon, zwłaszcza gdy przychodzą goście. Można to zrobić na wiele sposobów bez zbytniego wysiłku. Oto wszystkie rzeczy, o których należy pamiętać, utrzymując otwarty salon:

1. Utrzymuj meble do salonu lekkie i ruchome

2. Dodaj zasłony okienne, aby zablokować światło i uniemożliwić rozpraszanie się

3. Zmniejsz ilość mebli, które trzeba regularnie przenosić lub czyścić

4. Umieść rośliny, które lubią miejsca w pobliżu okien i drzwi

 

O autorce